Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM pro předškolní vzdělávání 2017/18

7. 1. 2018

Filosofie mateřské školy
"Přirozenou formou blízkou dětskému chápání rozvíjet osobnost dětí a připravit je po všech stránkách pro vstup do další etapy jejich života"

Identifikační údaje

Mateřská škola Březová Smetanova 218

Sídlo MŠ: Smetanova 218, Březová, 35761

Ředitelka: Danuše Vaňková
Zřizovatel: Město Březová ŠVP

Zpracovaly:
Vaňková Danuše
Opltová Taťána
Barvínková Lenka
Bc. Sacherová Gabriela
Rajhelová Veronika
Majďáková Lucie

Dokument je platný od 1. 9. 2017

Obecná charakteristika školy

Mateřská škola je třítřídní zařízení s kapacitou 79 dětí. Je umístěna uprostřed bytové zástavby. Budova je dvoupodlažní a nachází se zde třídy, ložnice, šatny a sociální zařízení. Dále kancelář ředitelky a druhá společná pro potřeby zaměstnankyň. V suterénu budovy je umístěna kuchyň, sklad a sklepní prostory.

Škola je obklopena zahradou s hracími prvky pro herní aktivity dětí. Personální osazení mateřské školy tvoří 6 učitelek, chůva pro dvouleté děti, školnice + VŠJ, kuchařka a pomocná kuchařka.

Dětem nabízíme standardní i nadstandardní péči - zájmové  kroužky, výuku němčiny/, kulturní akce, výlety, předplavecký výcvik, školu v přírodě pro nejstarší děti.

MŠ má vypracovaný vlastní Školní vzdělávací program, který vychází z Rámcového programu pro mateřské školy s názvem: Je nám dobře na světě aneb objevujeme svět kolem nás,

Naše MŠ má své www stránky, kde se rodiče i ostatní veřejnost mohou seznámit se základními informacemi o MŠ, o aktivitách a akcích mateřské školy. Je zde i každý týden aktualizovaný jídelní lístek.

Celý dokument ke stažení >>>